Pages Menu
Categories Menu
Zaburzenia nerwicowe

Zaburzenia nerwicowe

kupując Epivir 300 wiesz co to dobry lek po dobrej cenie relanium

Nerwica to potocznie stosowana nazwa dla zaburzenia nerwicowego. Lekarze określają tą chorobę jako dysfunkcję narządów, zaburzeń emocjonalnych oraz występowanie patologii w zachowaniu. Wszystkie te przejawy choroby występują w tym samym czasie i są ze sobą powiązane.

Przy nerwicy występuje dosyć ciekawe zjawisko. Chory wie o absurdalności swoich poczynań: (natręctw, fobii) jednak nie jest w stanie zaprzestać ich wykonywania. Pomimo zgodności chorego co do swoich objawów odczuwa on lęk z nimi związany. Ten rodzaj krytycyzmu wobec swoich działań odróżnia nerwicę do psychozy.

W przypadku psychozy chory doznaje zakłóceń w percepcji rzeczywistości. Zaburzenia świadomości i postrzegania sprawiają, że osoba chora jest w pełni przekonana do realności swoich przeżyć. W przeciwieństwie do nerwicy nie dostrzega ona swojej choroby.

W zaburzeniu nerwicowym występuje pewnego rodzaju mechanizm. Składa się on z lęków i zaburzeń wegetatywnych. Za definicję lęku uznaje się irracjonalne zachowanie wynikające z nieuzasadnionego strachu. Natomiast zaburzenia wegetatywne są to dolegliwości bólowe, zaburzenia snu, zaburzenia łaknienia i zaburzenia seksualne. Przy zaburzeniach nerwicowych możemy łatwo określić, że lęki wywołują zaburzenia wegetatywne.

Osoby chorujące na nerwicę uważa się często za znajdujące się w błędnym kole. Wynika to z tego powodu, że sprzężenia zwrotnego między objawami: lękami i zaburzeniami wegetatywnymi. Sprzężenie zwrotne a więc wzajemne wywoływanie działań. Lęk wywołuje objawy wegetatywne, które nasilają lęki, które ponownie wzmagają zaburzenia wegetatywne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *