Pages Menu
Categories Menu
Fobia

Fobia

Biotene żel do wyboru w dwóch rodzajach na dzień dzisiejszy

Fobia jest to lęk przed określonym przedmiotem, wydarzeniem czy sytuacją. Osoby chore starają się unikać tych rzeczy przez co ich funkcjonowanie w społeczeństwie może być znacznie utrudnione.

Chory pomimo świadomości o absurdalności swojego zachowania nie jest w stanie przezwyciężyć niepokoju i strachu. Fobie dotyczą głównie zwierząt (np. pająków), określonych pomieszczeń (np. wind) ale także kontaktów społecznych(socjofobia).

Występowanie fobii wiąże się z przyśpieszonym biciem serca, nadmierną potliwością, zawrotami głowy czy też dusznością. To zaburzenie lękowe jest całkowicie uleczalne poprzez: psychoterapię oraz farmakologię.

Skuteczność danej formy leczenia nad drugą zależy od pacjenta i przyczyn jego fobii. W przypadku sposobów opanowywania fobii stosuje się odwrażliwianie, wygaszanie czy terapie implozywną.

Przyczyną występowania fobii może być powiązanie danego obiektu, sytuacji z niebezpieczeństwem. Często podłożem takich sytuacji są sytuację z dzieciństwa, gdzie odczuwaliśmy lęk wobec danej kwestii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *